Nazarın Belirtileri

 ► Nazar Nedir  ► Nazarın Belirtileri  ► Nazar Duası  ► Nazardan Nasıl Korunuruz
 ► Kurşun Dökmek
 

NAZAR BELIRTILERI

Canli veya cansiz her türlü varliga nazar degebilir. Tarihi insanlik tarihi kadar eski olan nazar, degdigi anda kisiyi etkiler. Bu etki, anlikta olabilir, sonradan da olusabilir.

nazar-belirtileri
Nazarin belirtileri; etkilenen canlinin cinsine, yasina, kilosuna, vücut direncine, etkilenme zamanina, etkilenme siddetine ve   etkilenme süresine göre çesitlilik gösterir

Basta, insan olmak üzere, bildigimiz  bir çok canliya nazar deger. Kuzu, koyun, deve, süt veren inek en fazla etkilenenlerdir. Bu  canlilarin nazara karsi hassas olmalarinin sebebi olarak insan hayatinda çok önemli yerleri olmalari itibariyle etkilenmelere de   çok maruz kalmalari düsünülebilir.

Tibbin çare bulamadigi bazi hastaliklar nazar nedeni ile olabilir, çevremizde bunun örneklerini yillarca yasadik. Nazarin canli-cansiz varliklari etkiledigini belirtmistik. Nazar degdigi anda özellikle evde bulunan kirilabilir nitelikteki esyalarda çatlaklar ve kirilmalar olusabilir. Nazar sebepsiz tartisma, kavga ve kirginliklara yol açabilir. Nazara gelen kisi, etrafinda ve çevresinde ki kisilere, özellikle sevdigi kisilere itici gelebilir.

Nazar, anlik bir etkilenmedir, kendisini en fazla esneme olarak gösterir ve kisinin yaninda bulunanlarda bu durumdan etkilenir. Bu etkilenme yine kendisini esneme ve hatta gözden yas gelme seklinde fizyolojik olarak gösterir.

Çocuklar, özellikle süt çaginda ki bebeklerde nazar olayi oldukça sik görülür. Ergenlik, yetiskinlik, olgunluk ve yasliliga dogru nazardan etkilenme de azalir. Yaslilikta yok denecek kadar az görülür. Kadinlar erkeklere göre nazara karsi daha hassastirlar.

BELIRTILER:

 • Bir anda olusan siddetli bas agrisi,
 • Uykunun aniden bastirmasi gibi kisinin vücudunda bir anda olusan agirlik hissi,
 • Unutkanlik,
 • Evlilik tesebbüslerinde geri dönmeler yada evli ise cinsel isteksizlik,
 • Ayetler, Felak-Nas sureleri okundugu zaman olusan rahatsizlik ve sürekli esneme hali,
 • Gözlerde herhangi bir sorun olmadigi halde olusan yanma ve kizarikliklar, kasintilar,
 • Herhangi bir neden olmadan gözlerin yasarmasi ve gözden yas akmasi,
 • Sebepsiz yere asiri terleme ve hararet olusmasi, vücut sicakliginda belirgin bir artis olusur.
 • Bilinç olarak bosluga düsme hissi, duraklama ve gözlerde donuklasma olusur. Kisa süre sonra biter.
 • Istenmeyen kazalar olusur; örnegin trafikte kaza yapmak, elinde tabak bardak cinsinden kirilabilecek esya tutuyorsa, elinden düsürmek, ayaktaysa ve yüyrüyorsa düsmek, sendelemek gibi.
 • Kalp atim sayisinda artis olusur, Tip dilinde tasikardi denen olay anlik olarak hiç bir neden olmaksizin olusur. Çarpintinin artmasi ile ellerde titremeler, konusmada kekeleme ve kelimeleri karistirma, ne söyledigini unutma ve söylediklerinin anlamasizlasmasi, gözlerde donuklasma olur.
 • Gözbebekleri çok uzaklara bakiyormus gibi büyür ve göz kapaklarinda agirlasma, özellikle üst gözkapaklarinda belirgin bir agirlik ve göz küçülmesi olusur. Yine bu durumda anliktir.
 • Enseden itibaren boyna ve omuzlara yayilan bir gerginlik, sonrasinda ensenin arkasindan gelen ve basi etkileyen bir zonklama ve agri olusur. Bu agri göz kapaklarina kadar yayilir.
 • Vücudun direnci düser ve enfeksiyonlara karsi hassasiyet artar.
 • Sebepsiz bir iç sikintisi, stres, gerginlik ve öfke hali görülür.
 • Siddetli bir uyku hali baslar, çarpinti ve metabolizmanin hizinin artasmiyla vücudun oksijen ihtiyaci artar, sik ve derin esneme hali olur.
 • Vücut kaslarinda istemsiz kasilmalarin olmasi sonucunda, midede kramp tarzinda bir agri, bagirsaklarda kolik türde sancilanmas, sik sik idrara çikma görülür.
 • Bebeklerde ise sebepsiz sancilanma ve sürekli aglamalar görülür.
 • Gündüz genellikle uyku hali varken, aksamdan sonra uykusuzluk ve uykuya dalmakta güçlük çekmevardir. Ayarica bu uykular, dinlendirici olmayan ve yorgun kalkilan uykulardir.

 

Bu belirtiler, tibbi olmayan kaynaklara dayanmaktadir. Nazardan etkilenen kisilere, etkilenme siddetine ve etkilenme süresine bagli olarak degisiklikler gösterir. Çogunlukla bir kaç gün içinde kaybolurlar.

Nazari büyü ile iliskilendirmeler oldukça sik rastlanilan durumlardir. Ancak nazarbüyü gibi degildir.Nazarda ki negatif etkileme belirli bir zaman sürer. Çogunlukla bu zaman bir kaç günü geçmez. Ancak büyü, bir merkezden aldigi negatif yükü, bir enerjinin varligi ile yani cin, ifrit vs. musallati ile sürekli bir döngü içine sokar ve sürekli kendini tekrarlayarak büyü hastaligini sürekli yeniler. Nazar ile Büyü arasinda aklimizda bulundurmamiz gereken farki tek bir cümle ile özetlersek:

Nazar anlik etki eder, Büyü ise sürekli negatif yükünü yenileyerek, varliklar yolu ile bu olumsuzlugu devam ettirir

Kendinizde bu ve buna benzer bazi sorunlar ve problemler hissediyorsaniz, bu konuda bilgi ve yardim almak için bize ulasabilirsiniz. Önce sorunlarinizi konusalim, teshisi koyalim; sonra nasil çözecegimiz konusunda karar verelim .
Insan olarak, Allah’in yarattigi en serefli, en onurlu varliklar olarak hak ettigimiz yerde olmamiz, daha iyi yarinlara, daha saglikli ve mutlu günlere ulasmamiz dilegi ile.