Büyü Nasıl Yapılır?

 ► Büyüler  ► Büyü Nedir  ► Büyü Nasıl Yapılır  ► En Etkili Büyüler
 ► Büyü Zamanları  ► Büyünün Süresi  ► Büyünün Amacı  ► Sihir ve Büyü Çeşitleri
 ► Büyülerden Nasıl Korunulur  ► İslam’da Büyü  ► Sihir ve Büyünün Tarihi  ► Sihir-Büyü ve Din-Bilim İlişkisi
 

Öncelikle büyü ile bilinmesi gereken su gerçegin altini çizmek istiyoruz: Büyü, daima cinler alemi ile irtibat halinde olan kisilerce yapilir.

buyu-nasil-yapilirBüyü yapildigi zaman, büyüyü yapan kisi yapilan büyünün türüne göre cinleri büyü yapilan insana musallat eder. Yapilan büyünün hedefine varmasi yani büyünün islevini yerine getirmesi için öncelikle büyü yapan kisinin islemi iyi bilmesi ve Cinler alemi ile devamli iritbat halinde olmasi gereklidir. Büyü isinde asil bilinmesi gereken esas nokta budur.

Bunun disinda büyü yapilirken, büyü yaptiracak olan ve büyü yapilacak olan kisiye ait fotograf, anne adi, dogum tarihi gibi bilgiler ve büyünün cinsine göre büyü yapilacak olan kimseye ait DNA materyali olmalidir.

Büyü yapilirken dikkat edilecek konulardan biri de Astroloji ve yildizlar iliskisidir. Yani Büyü zamanlaridir. Her sey gibi büyü yapmanin da zamani vardir. Büyü genellikle gece yapilir. Ancak seytanla tam isbirligi halinde olan büyücüler için saatin de önemi olmayabilir.

Yapilan büyülerin tam olarak istenildigi sekilde tutmasi için özel zaman ve saatlerde yapilmasi çok önemlidir. Bunlarin basinda gezegensel Yildiz Saatleri gelir. Daha sonra Ay Duraklari isin içine girer.

Bu arada büyünün cinsine göre zamani ayarlanir. Ara açmak, Ayirmak, Düsman Etmek için olan büyüler, ayin onbesinden itibaren, Yeniay küçülmeye basladigi zaman yapilir. Baglamak, Emre Almak yani Ask ve Muhabbet için olan büyüler Ay’in hilal halinden onbesine kadar olan döneminde, yani Ay büyürken yapilir.

Yapilan büyünün niteligine bagli olarak çok degisik malzemeler, araçlar ve emtialar kullanilir. Büyüde araç olarak esasen; ruhlar, cinler, seytanlar, canli veya ölmüs bazi hayvanlar, canli yada ölü insanlar, bitkiler, madenler, çesitli cisimler, sekiller, isimler kullanilir.

 

BÜYÜ YAPILMASINDA KULLANILAN VARLIKLAR.

  • RUHLAR

Bunlardan ruhlari kullanmak için çok derin bilgilere sahip olmak gereklidir. Özellikle arasatta kalmis, dünyadan henüz ayrilamamis, ya yada gözü arkada kalmis ve yahut asi bir ruh olupta gücünü kötü kullanan bir habis ruha hükmedebilmek her babayigidin harci degildir.

  • CINLER

Yapilan büyülerde genellikle cinler kullanilir. Aslinda en kolay ve çogunlukta olan da cinlerin kullanilmasidir. Bu bahisle cinler, seytanlar, iblisler, demonlar vb. türdeki varliklardan bahsediyoruz. Cinlere ait özel okumalar ve özel tütsüler sayesinde ulasilir. Yapilan ameliye yada ritüel ile amaca ulasilir.

  • HADIMLER

Hadimler, daha çok Ortadogu kültüründe görülen majisyene ya da büyücüye yardim eden ona bagli bedensiz varliklardir.

Hadim yardimci görevli varliklardir, Bedensiz varlik sinifindan olan Cin grubundan yada Nurani varliklardan olan Meleklerden olabilir

Hadimler; Günlere; saatlere; gezegenlere, kutsal metinlere, rakamlar ve harflere, sembollere ait olabilir ve bunlara göre kategorize edilir Davetler sonucu elde edildigi gibi bir davranisa ve eyleme karsilik kendi iradesi ilede gelip görevlenebilir.

Islami Majide, Hadimler kesinlikle Büyü yapilmasinda kullanilmaz, Ak Büyü olarak, yada Pasif Büyü diye nitelendirdigimiz ancak koruma büyüleri için kullanilirlar. Hadim, hizmetli görevli manasina gelir. Özellikle islami majinin kaynagi olan Havas Ilmi‘nde her ayet, harf yada esmanin bir hizmetlisi görevlisi olmasindan yola çikarak çalisma yapilir.

 

BÜYÜ YAPILMASINDA KULLANILAN MALZEMELER.

  • HAYVANLAR (Canli yada ölü)

Büyü malzemesi olarak kullanilan canli yada ölü bir hayvan bedeni kullanildiginda durum oldukça ciddilesir. Ayni zamanda canli yada canlidan çikan malzemeler kullanilmasi halk arasinda papaz büyüsü söylentisine yol açmistir. Aslinda papaz büyüsü yapilirken süryanice (ermenice) bazi seylerin okunmasi sebebe ile adi Papaz Büyüsü dür. Papaz Büyüleri her amaç için yapilabiliyor. Genellikle Papaz BüyüleriAsk Büyüsü olarak bilinir ancak ayirmak ve insanlari öldürmek için de yapilabilir. Örnek vermek gerekirse Sogutma Büyüleri içinde, Yilan Kabugu Büyüsü,Domuz yagi BüyüsüBirlestirme Büyüleri içinde, Kuzu Kalbi, Koç Tasagi, Koyun Bagirsagi Büyüsü vs. gibidirler.

  • INSANLAR (Canli yada ölü)

Yine büyünün malzemesi olarak canli yada ölü insandan parçalar yada ifrazatlar kullanilarak yapilan büyüler vardir. Bu büyülerde ciddi çalismalar ve bilgiler gereklidir. Ölü kefen bezi, ölü kemigi gibi malzemeler kullanildigi gibi, ele geçirilirse kadavra parcalari da kullananlar oldugunu biliyoruz. Ancak daha çok papaz büyüsü malzemesi olarak canli ve ondan çikan ifrazat kullanilir. En çok bilineni Ask Büyüsü olarak bilinen Adet Kani Büyüsü de aslinda Papaz Büyüleri olarak bilinir. Bununla beraber cinsel ifrazatlarin kullanilmasi da söz konusudur. Yani insan sidigi, insan menisi, insan kadinlik suyu vb gibi.

  • BITKILER (Tütsüler)

Tütsüler her daim her kültür ve inançta özel bir yer tutar. Özellikle büyüsel çalismalarda olmazsa olmazlardandir. Kullanilan bu bitkiler özellikle yakilarak yani dumaninin ortama salinmasi ile elde edilen enerji kullanilir. Bu tütsü dumaninin ortami arindirmak ve temizlemek maksadi yapildigi ve kullanildigi gibi ortama farkli varliklari çekmek için ve onlara is yaptirmak içinde kullanilmasi söz konusudur. En çok bilinen ve kullanilan, Ask Büyüleri içinde Karabiber BüyüsüBiber Büyüsü seklinde söylenen Biber tohumu kullanilmasidir.  Yine Ayrilik Büyüsü için Hardal ve Dardagan Darisi kullanilirken, Çin Tirnagi, Çin Elmasi ve Kardes Kani gibi gizemli isimlere sahip bitkilerde bulunmaktadir.

  • MADENLER

Büyülerde özellikle yildizlarla eslestirilen madenler kullanilir. Bunlar sirasi ile, Satürn – Kursun, Jüpiter – Kalay, Mars – Demir, Günes – Altin, Venüs – Bakir, Merkür – Civa, Ay – Gümüs tür. Ayrica bir çok dogal tas da kullanilir ve maden olarak geçer.Ametist, akik, Kuvars gibi. Çesitli renklerde sivilar ve sularda bu kategoriye girer. Yine degisik renklerde kullanilan mumlar da vardir.

  • ÇIZGILER

Evrensel cizgiler vardir. Ezoterik bilgilerde, Bunlardan daire seklinde olani Tin (öz ruh) ile özdestirilirken, yarim daire yani hilal daire Ruh (bedenlenmis olani) seklinde eslestirileri. Arti isareti bedeni cani ve yasayan canliyi temsil eder. Ters Üçgen disiyi ve disi enerjiyi temsil ederken düz üçgen erkegi ve eril enerjiyi temsil eder.

Bir örnek vdrelim. Okuma ve Büyü Islerinde Dâireleme Çok Yaygin Olarak Kullanilir
Birlestirme Büyüleri ’nde yada Ayirma Büyüleri ’nde ve korunma uygulamalarinda kullanilir. Örnegin: Toplu igne ortasina bir âyet-i kerime yazilir.
Topraga çizilen bir yuvarlak, kimin niyetine yapilma onun etrafini çevreleyen duvarla özdestir.
Duvar onu disaridan gelecek olan her türlü kötülüge karsi koruyacaktir. Ya da duvar çizgi o kisiyi veya neyi hapsedecek çizgiden disariya çikamayacaktir.

  • HARFLER (Huruf, cifr, rakamlar)

Yogun olarak büyüde kullanilan harfler ibranice ve süryanicedir. Hatta, Ebced hesabinda harflerin sayisal degerleri Arap alfabesinde siraya göre degil, Ibranice ve Süryanice’deki siralamaya göredir. Esasen, Ebced hesabi, Ebced rakamlarini yani alfabetik bir sayi sistemini kullanarak, kelimelerin sayisal degerini hesaplamaktir. Is sayisal deger hesaplamaya gelince burada cifr yada cifir ortaya çikiyor. Cifrin günümüzdeki yada bati dünyasindaki adi Nümeroloji dir. Nümeroloji Okültizm’in bir dali olup, evrenin sayisal bir kurgu içerdigini, evrendeki hiçbir seyin rastlantiya dayanmadigini, her seyin sayisal bir düzen içinde meydana geldigini varsayar ve sayilarla ilgili çesitli analitik ve sentetik çalismalarla, evrendeki ve olaylardaki gizli yasa ve ilkeleri kesfetmeyi amaçlar.

Muska ve tilsimlar, büyünün bir bölümünü olusturan yardimci unsurlardan sayilmaktadir.
Büyü ile ugrasan insanlar, yüz yillar boyunca bir takim simgesel biçimler, harf, sözcük ve cümlelerden, bazi esya, tas ve baska nesneleri , kullanarak, onlarin yasanti ve kaderler üzerinde etken olacagina inanmislardir.
Ilim sahibi kimselerin inançlarina göre muska ve tilsimlar, büyülü sözcük ve yazilar yardimi ile insan kötü kaderini yenebilir, büyülerden korunabilir ve basina gelecek felâketleri savusturur. Düsmanlarini alt eder.

 

Su ana kadar paylasmis oldugumuz bilgilerde insallah sorulariniza, bir cevap ve çözüm bulabilmisizdir. Yinede anlamadiginiz bir nokta yada daha fazla açiklik getirmemizi istediginiz bir konu varsa, bize mail atabilir, telefonla ulasabilir yada ofisimize gelip, sorularinizi, sikinti yada problemlerinizi hiç çekinmeden bizimle paylasabilirsiniz.